Elektros saugiklių ir laidų išdėstymo kabelių pluoštuose optimizavimas

   Daugelyje technologinių procesų optimalumas yra labai svarbi savybė: siekiama mažinti gaminio įrenginio svorį, tūrį, vartojamos energijos kiekį , su minimaliom pažeidom apdoroti gaminį.

   Šiuolaikinėje automobilių gamyboje svarbią vietą užima elektros kabelių (izoliuotų laidų pluoštų), skirtų perduoti energijai ar informacijai tinkamų geometrinių ir fizinių parametrų parinkimas. Siekiama užtikrinti patikimą ir saugų energijos ir informacijos perdavimą, naudojant kuo mažiau metalo (vario) - tai leidžia mažinti įrangos kainą ir jos užimamą erdvę automobilyje. Laidų su optimaliais skersmenimis projektavimas mobiliuose įrenginiuose priklauso nuo įrenginio specifikacijos ir dizaino, mobiliųjų įrenginių laidams projektuoti turi būti taikomi kiti standartai, negu stacionariuose įrenginiuose.

   Šiuolaikiniuose aukštesnės klasės automobiliuose talpinama apie 3 km elektros laidininkų, kurie sveria daugiau nei 40 kg.

   Laidų  skerspjūvių plotai  pluošte yra natūraliai ribojami iš apačios vario elektroterminių savybių. Elektros srovė, tekėdama laidu, generuoja šilumą, dėl ko kyla jo temperatūra. Kuo didesnis srovės tankis, tuo aukštesnė temperatūra pasiekiama stacionariajame režime. Siekiama, kad ši temperatūra neviršytų izoliacijos lydymosi temperatūros (apie 120 laipsnių Celsijaus). Vystantis naujoms technologijoms laidų skaičius ir masė mobiliuose įrenginiuose tik didės, todėl inžinieriams pagrindinis tikslas yra nustatyti optimalų laido skerspjūvio plotą, kad būtų sumažinta bendra laidų masė įrenginyje. 

Bylos atsisiuntimui

post date title description download
08.18.2009 Apie projektą Placeholder for short description aprasymas.doc